Погодинна оплата праці. Плюси та мінуси.

У сучасних карантинних умовах бізнес життя, останнім часом, дуже часто стикаюсь із проявами зміни тенденції підходів до формування фонду оплати праці.
Багато наших клієнтів переходять від оплати праці у вигляді ставок до погодинної оплати праці.
Розуміючи, на скільки важко у сучасних реаліях працівникам буде знайти роботу, щоб не звільняти працівнків, звичайно підприємці обирають погодинний варіант оплати праці. Тим самим зберігаючи робоці місця і більш-менш стабільну роботу бізнесу.
Давайте з'ясуємо плюси та мінуси погодинної оплати праці.
Законодавство передбачає можливість встановити працівникам оплату праці пропорційно виконуваній нормі праці (стаття 3 Закону України "Про оплату праці"). У випадку встановлення такого варіанту оплати праці, постає наступне питання, а саме обов'язковий моніторинг робочого часу, адже в залежності від реально відпрацьованому часу і буде здійснюватись оплата праці працівнику.
При встановленні працівнику погодинної оплати праці, необхідно враховувати мініальний обсяг гарантій, передбачених законом, а можливість призначення працівнику погодинної оплати праці має бути передбачене внутрішніми документами підприємства чи підприємця.
Також важливо пам'ятати та враховувати, що законодаством встановлені обмеження мінімального розміру погодинної оплати праці, який щороку встановлюється Законом України "Про державний бюджет" на відповідний рік.
Окремо варто відзначити, що у разі збільшення розміру погодинної оплати праці, роботодавець не має право збільшувати норми завдань, які встановлені на годину праці (Постанова КМУ № 330 від 05.05.2010 "Про визначення та застосування мінімальної заробітної плати в погодинному розмірі"), також цією постановою встановлено обмеження права роботодавця на скорочення тривалості нормального робочого часу.
Насамкінець, якщо за трудовим договором із працівником не встановено можливості погодинної оплати праці, його встановлення є істототною зміною умов праці, що потребує попереднього (не менш як за два місяці) повідомлення про такі зміни у письмовому вигляді працівнику та отримання його згоди на таку систему оплати праці (стаття 32 Кодексу законів про працюУкраїни).
Таким
чином, режим погодинної оплати праці є досить дієвим способом оптимізації
бізнес процесів та витрат підприємств і підприємців у складний карантинний
період, однак, перед його впровадженням необхідно врахувати та вжити ряд важливих факторів для недопущення порушень прав найманих працівників.
Керуючий партнер VertiS LF Дмитро Шапарьков
фото https://pixabay.com