ОРЕНДА ЗЕМЛІ

04.04.2019

Допоки в ВР України ще не розглянуто законопроект "Про обіг земель сільськогосподарського призначення" , зупинимося на тих змінах, що діють на сьогоднішній день починаючи з цього року. Розглянемо питання, що стосуються оренди земельної ділянки, яка розташована у масиві земель сільськогосподарського призначення відповідно до ст.8-2 ЗУ "Про оренду землі", що є актуальним для оренди земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства та особистого селянського господарства.

Обмін правами користування.

На період дії договору оренди власники та орендарі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, можуть обмінюватися належними їм правами користування земельними ділянками шляхом взаємного укладання між ними договорів оренди, суборенди відповідних ділянок.

Укладення договору суборенди у такому разі не потребує згоди орендодавця, при цьому орендар залишається відповідальним перед орендодавцем за виконання договору оренди.

Припинення права власності, дії одного з договорів оренди, суборенди земельної ділянки, укладених у порядку обміну правами користування, припиняє дію іншого договору оренди, суборенди, укладеного взамін, про що обов'язково зазначається у таких договорах.

Обов'язкові вимоги.

Орендарі земельних ділянок зобов'язані письмово повідомити орендодавця про обмін належними їм правами користування земельними ділянками протягом 5 днів з дня державної реєстрації права суборенди. У повідомленні зазначаються кадастровий номер земельної ділянки (за наявності), строк, на який укладено договір суборенди, та особа, якій передано в суборенду земельну ділянку. Повідомлення надсилається орендодавцеві рекомендованим листом або вручається йому особисто під розписку.

Особа, якій належить право користування істотною частиною масиву земель сільськогосподарського призначення, має право орендувати інші земельні ділянки сільськогосподарського призначення, розташовані у такому масиві, або ж на одержання їх у суборенду.

Право оренди (суборенди) земельних ділянок, що набувається особою, якій належить право користування істотною частиною масиву земель сільськогосподарського призначення, з передачею взамін права користування іншою земельною ділянкою набувається і реалізується з такими особливостями:

  • строк оренди (суборенди) не повинен перевищувати строку користування земельною ділянкою за договором, що укладається взамін;
  • розмір орендної плати (плати за суборенду) має відповідати орендній платі (платі за суборенду) за договором, що укладається взамін;
  • орендар не має переважного права на купівлю орендованої земельної ділянки у разі її продажу;
  • орендар (суборендар) не має права на компенсацію іншою стороною договору витрат на поліпшення орендованої земельної ділянки, на поновлення договору оренди (суборенди) на новий строк у разі заперечень іншої сторони договору;
  • у разі якщо до земельної ділянки, право на яку передається взамін, відсутній доступ з краю масиву, особа, якій належить право користування істотною частиною масиву земель сільськогосподарського призначення, зобов'язана забезпечити землекористувачу право проходу, проїзду до такої земельної ділянки на умовах безоплатного земельного сервітуту;
  • у разі якщо в оренду (суборенду) особі, якій належить право користування істотною частиною масиву земель сільськогосподарського призначення, передається декілька земельних ділянок, що належать одній особі, земельні ділянки, право користування якими передається взамін, повинні бути пов'язані спільними межами.

Що потрібно для укладення договору.

Для укладення договору оренди (суборенди) в порядку обміну правами користування земельними ділянками необхідно письмове звернення з пропозицією укласти договір.

Протягом місяця сторона, яка одержала пропозицію, зобов'язана розглянути звернення, підписати договір або надати письмову мотивовану відмову в його укладенні.

Судовий процес.

За рішенням суду договір визнається укладеним у разі недосягнення згоди щодо укладення договору оренди (суборенди), за виключенням випадків визначених цим Законом.

Одночасно судом визначаються розмір майнової шкоди, завданої укладенням договорів оренди (суборенди), та порядок її відшкодування.

Рішення суду про визнання договору оренди (суборенди) укладеним є підставою для державної реєстрації права оренди (суборенди) земельної ділянки в порядку, визначеному законом.

Допомогти Вам - це наша ціль. Знайдемо відповіді на всі ваші актуальні питання та надамо консультації, складемо договір оренди (суборенди) та зареєструємо його з урахуванням всіх ваших умов та особливостей. Звертайтесь за юридичною допомогою до VertiS Law Firm, з нами працювати швидко і зручно!

Керуючий партнер VertiS LAW FIRM

Дмитро Шапарьков 

VertiS LAW FIRM, 49000, Ukraine, Dnipro, Marshal Malinovsky street, 2, multifunctional center "BABYLON", entrance 2, tower 9, floor 2,  phone number: +38056 767 49 07;+38094 911 19 07.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати