Електронний підпис

Чи маєте ви електронний підпис та чи використовуєте його?
Електронний підпис - електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов'язуються і використовуються ним як підпис (ст.1 Закону України «Про електронні довірчі послуги»). Закон також розрізняє кваліфікований та удосконалений електронний підпис.
Зазначено, що підписувач - фізична особа, яка створює електронний підпис.
На сьогоднішній день, велика електронна взаємодія фізичних та юридичних осіб, яка потребує відправлення, отримання, використання та постійного зберігання за участю третіх осіб електронних даних.
Такі дані не містять власноручний підпис і можуть здійснюватися сторонами з використанням електронних довірчих послуг або без отримання таких послуг, за домовленністю.
Якщо ж здійснюється обробка електронних даних, де володільцями інформації є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності, в цьому випадку електронна взаємодія повинна здійснюватися з використанням кваліфікованих електронних довірчих послуг.
В своїй діяльності нотаріуси та суди використовують кваліфікований електронний підпис чи печатку або інші засоби електронної ідентифікації.
Впровадження електронного підпису формує судову практику. Наприклад, у рішенні суд зазначив свою позицію щодо погодження клієнтом з умовами договору в електронному вигляді шляхом приєднання і коли договір вважається підписаним електронним підписом. Тому, незнання нюансів роботи з електронними документами та електронним підписом може дорого обійтися учасникам відносин. Радимо перед тим, як почати взаємодію в електронному вигляді, вивчати особливості підписання документів в електронному вигляді та погодження з умовами правочинів шляхом приєднання.
Впевнені, що розвиток електронного підпису та впровадження у різні сфери життя буде й надалі продовжуватися. Зокрема, за допомогою цифрового підпису стало можливим подати документи до суду звітність до податкової інспекції, пенсійного фонду або до інших державних органів, подавати податкові декларації онлайн, в електронному вигляді декларувати доходи посадовим особам, підписувати електронні петиції, проводити закупівлі на онлайн аукціонах та інше.
Якщо у вас виникли питання та вам необхідна допомога e рамках правового врегулювання цифрового документообігу, будь-ласка, звертайтесь до VertiS LAW FIRM.